نمایشگاه ملی کانادا Canadian National Exhibition یا به اختصار CNE که به عنوان نمایشگاه یا The Ex نیز شناخته می شود، یکی از رویدادهای مهمی است که به هیچ وجه نباید از دست بدهید، چراکه سابقه طولانی این مراسم تضمین کننده یک تجربه هیجان انگیز دیگر در سال 2023 است. این رویداد یعنی نمایشگاه ملی کانادا امسال از تاریخ 18 آگوست تا 4 سپتامبر برگزار می گردد. در این مقاله قصد داریم اطلاعات کاملی از رویداد CNE کانادا برای شما ارائه کنیم تا به شما کمک کند بیشترین بهره را از این رویداد شگفت انگیز در اواخر تابستان ببرید.

رویداد CNE چیست؟

Canadian National Exhibition بزرگترین رویداد اجتماعی در کانادا است و از محبوب ترین نمایشگاه های تکنولوژی و کشاورزی در سرتاسر آمریکای شمالی محسوب می شود. این رویداد اولین بار در سال 1879 برگزار گردید و پس از آن هر ساله بیش از 1.5 میلیون بازدیدکننده را به خود جذب می کند. CNE بزرگترین نمایشگاه سالانه کانادا و پنجمین نمایشگاه بزرگ در آمریکای شمالی است.
امسال، یعنی در سال 2023 این رویداد از 18 آگوست تا 4 سپتامبر (روز کارگر) در محل نمایشگاه تورنتو (Exhibition fairgrounds) برگزار می گردد. دومین روز این نمایشگاه روز رژه رزمندگان (Warriors’ Day Parade) است. این رژه، طولانی ترین رژه سربازان در جهان آزاد است که اولین بار در سال 1921 راه اندازی گردید.

رویداد CNE چیست؟
رویداد CNE چیست؟

تغییرات جدید رویداد CNE 2023

این رویداد امسال قرار است فعالیت ها و نمایشگاه های کشاورزی جدیدی را معرفی کند. کودکان می توانند در کارگاه های کشت بذر شرکت کرده و بذر های کاشته شده را به خانه ببرند. در این مکان گیاهان دارویی بومی و باغ های سرپوشیده زیادی برای بازدید وجود دارد.

همچنین، پس از یک وقفه طولانی، نمایش Acrobatic and Skating Show، با نام زمان پرواز می کند یا زمان زود میگذرد (Times Flies) ، نیز به CNE بازگشته است. این رویداد پرانرژی با حضور مهمانان ویژه و Olympian Elvis Stojko، می تواند شما را با اجرای اسکیت بازان معروف و موسیقی پرطرفدار سرگرم کند.

یکی از بهترین بخش های این رویداد، جاذبه ساحلی The Sparkling Symphony است که در اسکله جنوبی باغ رز (Rose Garden) برگزار می گردد. این نمایش با لیزر های زمان بندی شده در کنار نمایش فواره های آب می تواند شما را شگفت زده کند.

غذا های متنوع در رویداد CNE

رویداد CNE با غذاهای متفاوت و جدیدش شناخته می شود. شما می توانید غذا های جدید و خلاقانه ای را که تا به حال ندیده اید را امتحان کنید. CNE تضمین می کند غذاهایی را ببینید که تا به حال در هیچ کجا تهیه نشده است شما می توانید نوشیدنی ها و دسر های مختلفی و جدید را تست کنید.

همچنین می توانید از کامیون های غذایی متنوعی که در این رویداد وجود دارد نیز بازدید کنید. کامیون  های Madi Gras Food Trucks، Food Truck Frenzy و Celtic Food Trucks وجود دارد که میان وعده ها و غذا های سبک خوشمزه ای ارائه می دهند.

مانند هر سال در این رویداد نیز نمایشگاه مملو از وسایل سواری هیجان انگیزی خواهد بود که می توانید امتحان کنید یا از بازی های کارناوال لذت ببرید. همچنین این رویداد معمولا فرصت خرید خوبی است تا کمی سرگرم شوید و از گردش نیز لذت ببرید

غذا های متنوع در رویداد CNE
غذا های متنوع در رویداد CNE

هر سال منوی مرموز و عجیبی از غذا های رویداد CNE ارائه می شود. منوی سال 2023 هنوز منتشر نشده است ولی با نگاهی به غذا های سال گذشته می توانید این میزان خلاقیت و نوآوری عجیب را احساس کنید.

بلندترین چرخ و فلک در آمریکای شمالی

یکی از محبوب ترین سواری های چرخ و فلک The Super Wheel است که بلندترین در کل آمریکای شمالی محسوب می شود. این سواری تا ارتفاع 150 فوتی (45 متری) در آسمان بالا می رود و در هر کابین می تواند تا 6 نفر را جای دهد. این سواری بهترین فعالیت گروهی است که می توانید انجام دهید و خاطرات به یادماندنی برای خود ثبت کنید.

این سواری می تواند مناظر 360 درجه خارق العاده ای را از ارتفاع 150 فوتی (45 متری) به شما نشان دهد که هرگز از یاد نخواهید برد پس توصیه می کنیم این فعالیت را از دست ندهید و حتما با دوستان و خانواده خود از تماشای مناظر دریاچه و شهر با این چرخ و فلک در جنوب میدوی (South of the Midway) لذت ببرید.

نمایش Sparkling Symphony در دریاچه انتاریو

Sparkling Symphony در حقیقت یک نمایش آبی بزرگ و جدید در دریاچه زیبای انتاریو است. در این نمایش 11 فواره است که تا ارتفاع 100 فوتی (30 متری) در هوا می چرخند و با لیزر های رنگارنگ و نور های خیره کننده همراه می شوند. توصیه می شود در جایی قرار بگیرید تا نمای خوبی از دریاچه داشته باشید و هیچ چیز را از دست ندهید. این نمایش هر روز بعد از شهر در دریاچه انتاریو برگزار خواهد شد.

یکی از نمایش های دیدنی دیگر تماشای اجرای اسکیت بورد است. شما میتوانید یک نوشیدنی خنک میل کنید و از تماشای نمایش لذت ببرید. مهارت های تیم اسکیت برد قطعا شما را سرگرم می کند. در کنار این نمایش، آهنگ های زنده نیز توسط دی جی های ماهر اجرا می شود و شما را وادار به رقصیدن خواهد کرد.

نمایش اسکیت روی یخ نیز می تواند برای شما جالب باشد. می توانید نمایش آکروباتیک و اسکیت روی یخ را تماشا کنید. برخی از بهترین اسکیت باز های معروف و مهمانان ویژه از بین دارندگان مدال المپیک در این مراسم حضور خواهند داشت تا نمایشی باور نکردنی را ارائه کنند. مراسم اسکیت روی یخ هر روز از ساعت 2 تا 5 بعد از ظهر در Coca-Cola Coliseum برگزار می گردد.

علاقمندان به موسیقی می توانند از نمایشگاه پینک فلوید در Better Living Centre نیز دیدن کنند. شما می توانید در تاریخچه موسیقی CNE غرق شده و از تماشای هنر ستارگانی که این صحنه نمایش را به درخشش وا می دارند لذت ببرید و اوقات خوشی را تجربه کنید. نمایشگاه پینک فلوید می تواند سفری از سال 1976 تا 2000 باشد تا با موسیقی احاطه شوید.

بلندترین چرخ و فلک در آمریکای شمالی
بلندترین چرخ و فلک در آمریکای شمالی

فعالیت های متنوع در رویداد CNE

شما در این رویداد می توانید یک نمایشگاه شگفت انگیز حیات وحش را نیز تماشا کنید. امسال در نمایشگاه جدید نشنال جئوگرافیک می توانید از طریق عکس و فیلم در خصوص اهمیت حفاظت از دریاچه ها و دریاها نکات مفیدی بیاموزید.

در این رویداد می توانید عکس های خارق العاده ای نیز ثبت کنید تا خاطرات را به یاد داشته باشید و اوقات خوش را از یاد نبرید. در 2023 تمام اجرا های CNE قرار است هیجان انگیز و خیره کننده باشد.

رویداد CNE 2023 با نمایش های هوایی، کازینو، برنامه های مخصوص کودکان، مجریان بین المللی و موسیقی زنده، رژه های باشکوه، اجرا های ورزشی شگفت انگیز و موارد هیجان انگیز بیشتر از بازدید کنندگان و مسافران پذیرایی خواهد کرد تا از دو هفته آخر تابستان لذت ببرند.

پرواز پهپاد ها (Drone) در آسمان نیز یکی دیگر از نمایش های دیدنی این رویداد است. امسال هنوز جزئیاتی از این نمایش منتشر نشده است ولی با توجه به تجربیات سال گذشته گفته می شود که امسال برنامه ای خیره کننده با ده ها پهپاد برگزار خواهد شد. این نمایش پس از غروب آفتاب در آسمان بالای ساختمان غذا (The Pure Food Building) برگزار می شود.

کلام آخر

برای اطمینان از اینکه چیزی را از دست ندهید توصیه می کنیم که ترافیک و ازدحام جمعیت را در نظر داشته باشید. این رویداد می تواند برای 3 هفته با سرگرمی های مختلف و غذا های متنوع در آفتاب تابستانه از بازدیدکنندگان پذیرایی کند. بهتر است از همین حالا برای بازدید از این نمایشگاه برنامه ریزی کنید و جلوتر از شلوغی جمعیت حرکت کنید.

در این مقاله سعی کردیم با معرفی این رویداد به شما کمک کنیم تا از سرگرمی ها و برنامه های هیجان انگیز جا نمانید و زمان خوبی را با خانواده بگذرانید.

تابلو شو!
تابلو، راهنمای مشاغل ایرانیان کانادا!

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by taablo (@taablo.site)

دیدگاه‌ها

Leave a Reply

ورود

ثبت‌نام کنید

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.