اگر جزو تازه واردین به کانادا هستید و با مشکلات بانکی مثل افتتاح حساب، کریدیت کارت و سابقه کریدیت کانادایی روبرو هستید، حتما گفتار زیر را بخوانید:

کینگزلی مادو Kingsley Madu متولد نیجریه است که در سال 2019 به کانادا مهاجرت کرد و بلافاصله با مشکلات مالی قابل توجهی در کانادا مواجه شد، اما این انگیره ای برای او شد که یک اپلیکیشن بانکداری دیجیتال به نام Expedier  ایجاد کند که هدف آن تسهیل انتقال مالی برای مهاجران است.
مادو به عنوان تازه وارد و به علت نداشتن بودجه اولیه و فقدان سابقه کریدیت کارت کانادایی، با چالش‌های متعددی از اجاره ماشین گرفته تا تامین مسکن دست و پنجه نرم کرد.

او برای مبارزه با این مشکلات، برنامه Expedier  را طراحی کرد.

Kingsley Madu and Expedier App
Kingsley Madu and Expedier App

اپلیکیشن اکسپِدیِر Expedier چیست؟

نرم افزار موبایلی یا اپلیکیشن Expedier یک پلت فرم بانکداری دیجیتال در کاناداست که به طور خاص برای کمک به تازه واردان در کانادا برای غلبه بر موانع مالی با پرداختن به مشکل رایج مثل عدم سابقه اعتباری کانادا (کریدیت رکورد کانادا) طراحی شده است.

Expedier از طریق مشارکت با Digital Commerce Bank در کلگری و توافق قریب الوقوع با Equifax شتاب بیشتری به دست آورده است.

این همکاری به کاربران امکان می دهد در حالی که به دبیت و کریدیت کارت دسترسی دارند و پول را به صورت بین المللی نیز منتقل کنند و سابقه کریدیت نیز بدست بیاورند.

امروز با بیش از 10000 دانلود، این برنامه بازخورد خارق العاده ای دریافت کرده است که بر پتانسیل آن برای سهولت فرآیند شروع مالی برای مهاجران در کانادا تاکید می کند.

Expedier Application
Expedier Application

مزایای اپلیکیشن Expedier برای تازه واردان به کانادا:

1-ساخت و رشد کریدیت:

یکی از مهم ترین ویژگی های Expedier توانایی آن در کمک به کاربران برای ایجاد سابقه اعتباری کانادایی (کریدیت رکورد کانادایی) است. این امر برای مهاجرانی که نیاز به اجاره خانه، اجاره اتومبیل یا حتی استخدام در برخی مشاغل دارند، بسیار مهم است، زیرا بسیاری از این فعالیت ها در کانادا به کریدیت اسکور خوبی نیاز دارند.
این اپلیکیشن قصد دارد کاری کند که پرداخت اجاره خانه یا ماشین و پرداخت هایی که با دبیت کارت انجام می شوند، نیز جزو تراکنش های مالی افزایش دهنده کریدیت اسکور شوند، ویژگی که معمولاً در سیستم های مالی استاندارد یافت نمی شود.

Expedier Application
Expedier Application

2-دسترسی به وجوه خارج از کشور:

 Expedier به کاربران اجازه می دهد تا به وجوه خارج از کشور دسترسی داشته باشند و مدیریت امور مالی خود را برای مهاجران در طول دوره مهاجرت تا جا افتادن کامل در کانادا آسان تر می کند. این ویژگی می تواند به طور قابل توجهی بار مالی را برای تازه واردانی که هنوز منابع درآمد جدید برای خود در کانادا ایجاد نکرده اند، کاهش دهد.
(البته این مورد شامل حال ما ایرانی ها نمی شود)

3-کارت های اعتباری و دبیت:

از طریق مشارکت خود با Equifax و سایر موسسات مالی، Expedier قصد دارد کارت های اعتباری و دبیت متناسب با نیازهای مهاجران ارائه دهد. این کارت‌ها در اپلیکیشن فعال می‌شوند و به کاربران اطمینان می‌دهند که یک تجربه مالی یکپارچه دارند.

Expedier Application
Expedier Application

4-ساده سازی تراکنش های مالی:

برای بسیاری از مهاجران، سر در آوردن از یک سیستم بانکی جدید در یک کشور متفاوت می تواند چالش برانگیز باشد. Expedier با ارائه یک پلت فرم دیجیتال کاربرپسند که مهاجران می توانند از آن برای مدیریت تراکنش های مالی مختلف استفاده کنند، این فرآیند را ساده می کند و نیاز به بانکداری فیزیکی را کاهش می دهد.

5-منابع آموزشی:

 Expedier در سایت خود دارای منابع آموزشی برای کمک به کاربران برای درک یک چشم انداز مالی در کانادا، از جمله نحوه کارکرد کریدیت، نحوه ثبت مالیات، و سایر موضوعات ضروری سواد مالی است.

Expedier Application
Expedier Application

کلام آخر

Expedier با پرداختن به این حوزه های حیاتی به دنبال توانمندسازی تازه واردان است و به آنها کمک می کند تا بر موانع مالی اولیه مهاجرت و ادغام در جامعه کانادا غلبه کنند.

تمرکز این اپلیکیشن بر ایجاد کریدیت، سهولت دسترسی به منابع مالی و رابط کاربر پسند، آن را به ابزاری بالقوه ارزشمند برای هر تازه واردی که به دنبال ایجاد یک پایه مالی محکم در کانادا است تبدیل می کند.

به قلم که نه، به کیبرد برخی

دیدگاه‌ها

Leave a Reply

ورود

ثبت‌نام کنید

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.