شما ممکن است به دلایل مختلفی در کانادا به پول نیاز داشته باشید به طور مثال برای شهریه دانشگاه یا اداره مهاجرت. با وجود تحریم های بانکی ایران، شما می توانید از روش های مختلفی این انتقال پول را انجام دهید. در این مقاله قصد داریم برای شما این راهکار های انتقال پول به کانادا و قوانین مالیاتی در این خصوص را بیشتر بررسی کنیم.

انتقال پول به کانادا با استفاده از صرافی ها

اولین روش برای انتقال بین المللی پول استفاده از خدمات صرافی ها است. این رایج ترین روشی است که برای انتقال پول به کشور های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد ولی کارمزد انجام این کار معمولا بالاست و ممکن است بهترین راه انتقال پول نباشد.

صرافی های زیادی وجود دارد که شما می توانید در ایران پول خود را به صورت دلاری تحویل دهید و در کانادا تحویل بگیرید. جابجایی پول از طریق صرافی ها امن ترین و مطمئن ترین راه است ولی شما می توانید با کمی جستجو راه های مناسب تری را نیز پیدا کنید.

در این روش باید مقدار پولی که می خواهید انتقال دهید را به حساب یک صرافی معتبر در ایران واریز کنید تا این صرافی طی یک یا دو روز این پول را به حساب شما در کانادا واریز کند. این روش با اینکه امن و مطمئن است ولی معمولا زمان زیادی می برد و کارمزد بالایی نیز دارد.

از مهمترین نکات این راهکار این است که بتوانید صرافی های مورد اعتماد را پیدا کنید. امروزه اکثر صرافی های آنلاین کار می کنند و این موضوع می تواند باعث شود به سادگی در دام کلاهبرداران بیفتد و به سادگی نتوانید این مشکل را پیگیری کنید. تنها راه پیدا کردن صرافی های مطمئن این است که خودتان با تجربه این صرافی ها را تشخیص دهید یا از دوستان و نزدیکان که تجربه دارند مشورت بگیرید.

انتقال پول به کانادا با استفاده از صرافی ها
انتقال پول به کانادا با استفاده از صرافی ها

انتقال پول نقد

یکی از ساده ترین راه ها می تواند جابجایی پول نقد در سفر باشد. شما می توانید مقدار پولی که نیاز دارید با خود به کانادا بیاورید را همراه خود داشته باشید البته لازم به ذکر است در ایران برای خروج بیش از 5 هزار دلار ممکن است در فرودگاه با مشکل مواجه شوید.

در کانادا برای وارد  و خارج کردن پول محدودیتی وجود ندارد و غیر قانونی نیست. بنابراین شما می توانید هر مقدار پول که از کشور خود آورده اید را همراه داشته باشید. در این مورد باید مبالغ بالای 10 هزار دلار را اطلاع دهید و در فرم های مربوطه ذکر کنید.

بر اساس قوانین کانادا باید در زمان عبور از مرز این کشور هر ارز یا دارایی با ارزش بیش از 1 هزار دلار را اعلام کنید. این قانون در مورد هر ارز کانادایی یا خارجی، سهام، چک، اوراق قرضه و پیش نویس های بانکی برقرار است و شما چه برای سفر و چه برای تجارت به این کشور می روید باید این قانون را اجرا کنید. در صورتی که از این قانون سرپیچی کنید باید 250 دلار جریمه بپردازید بنابراین بهتر است به طور دقیق مقدار پولی که همراه دارید را بدانید و اعلام کنید.

گاهی افراد از خانواده یا دوستان خود که به کانادا می آیند درخواست می کنند تا پول نقد را همراه خود بیاورند. این روش نیز می تواند کارآمد باشد ولی خطر گم شدن پول در سفر نیز وجود دارد و ممکن است مشکلاتی را برای شما و دوستانتان به وجود بیاورد.

این راه انتقال پول به دلیل ریسک بالای جابجایی پول و نگرانی های ناشی از گم و دزدیده شدن پول زیاد توصیه نمی شود و بهتر است از خدمات صرافی ها استفاده کنید تا با خیال راحت بتوانید هر مقدار پول که نیاز دارید به کانادا منتقل کنید.

استفاده از دستگاه های pos برای انتقال پول به کانادا

یکی دیگر از روش های انتقال پول استفاده از دستگاه های pos است. با این روش می توانید به سادگی کارت بکشید و مقدار پول که نیاز دارید را دریافت کنید. این روش یکی از سریع ترین روش های جابجایی بین المللی پول است ولی معمولا کارمزد این روش نیز بسیار بالا می باشد.

در این روش با استفاده از کارت های بانکی عضو شتاب به سادگی می توانید در صرافی های کانادا پول را دریافت کنید و نیازی به صرف زمان طولانی یا مراحل پیچیده نیست. در صورتی که با کارمزد بالا این روش مشکلی نداشته باشید این روش می تواند کارآمد باشد. برای انتقال پول به این روش فقط باید صرافی های معتبر و مورد اعتماد پیدا کنید و به سادگی هر مقدار که نیاز دارید از حساب های ایرانی خود پول دریافت کنید.

استفاده از دستگاه های pos برای انتقال پول به کانادا
استفاده از دستگاه های pos برای انتقال پول به کانادا

انتقال پول به کانادا با ارز دیجیتال

بهترین روش انتقال پول که سریع و امن باشد در حال حاضر استفاده از ارز های دیجیتال مانند تتر است. شما می توانید با خرید ارز دیجیتال مقدار پول که نیاز دارید را به حساب خود در کانادا منتقل کنید. بیت کوین و سایر ارز های دیجیتال مقرون به صرفه ترین ابزار های انتقال پول بین المللی محسوب می شوند.

ماهیت غیر متمرکز تراکنش های بیت کوین باعث شده تا نیازی به پرداخت هزینه های بالای کارگزاران برای انتقال پول نباشد و بتوانید بدون کارمزد های بالا، پولی که نیاز دارید را به کانادا انتقال دهید. این روش یکی از بهترین راه حل ها برای پرداخت های بین مرزی به شمار می رود.

کار با ارز های دیجیتال ممکن است کمی پیچیده به نظر برسد پس توصیه می شود قبل از استفاده از این روش ابتدا به خوبی تحقیق کنید و اطلاعات لازم برای روند این انتقال پول را به دست آورید و از افراد با تجربه راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

استفاده از ارز های دیجیتال امن و کارآمد و بسیار مقرون به صرفه است و می توانید با این روش بدون محدودیت جغرافیایی پول های خود را جابجا کنید. این روش ساده است و شما می توانید با استفاده از یک کیف پول رمزنگاری مانند MetaMask و Phantom ارز دیجیتال خریداری کنید و برای هر شخصی در هر کشوری ارسال کنید. ممکن است گاهی نوسانات بالای دارایی های رمزنگاری شده می تواند بر این جابجایی های بین المللی تاثیر داشته باشد.

قوانین مالیاتی برای انتقال بین المللی پول

کانادا قوانین ساده ای برای انتقال پول و ورود آن به کانادا دارد. شما می توانید هر میزان پول که نیاز دارید را بدون پرداخت مالیات با خود به این کشور ببرید. در حقیقت درآمد شما در کشورتان شامل مالیات نمی شود و شما می توانید ارث یا ثروت خود را بدون پرداخت مالیات وارد کانادا کنید.

تا زمانی که در کانادا اقامت دریافت نکرده باشید و برای کار یا تحصیل در این کشور مجوز نداشته باشید نیازی به پرداخت مالیات ندارید ولی بعد از دریافت اقامت موقت یا دائم نیاز است برای درآمد خود در این کشور مالیات پرداخت کنید.

قوانین مالیاتی برای انتقال بین المللی پول
قوانین مالیاتی برای انتقال بین المللی پول

 کلام آخر

انتقال پول برون مرزی یکی از چالش هایی است که مهاجران و دانشجویان به طور معمول با آن روبرو هستند. چه برای کار به کانادا سفر کنید و چه برای تفریح ممکن است به انتقال پول احتیاج داشته باشید. راهکار های انتقال پول اغلب هزینه بالایی دارند و با مقررات پیچیده و زمان طولانی برای پردازش ممکن است مشکل ایجاد کنند. راهکار های متنوعی برای انتقال پول به کانادا وجود دارد و شما می توانید با توجه به اولویت خود بهترین روش را انتخاب کنید.

تابلو شو!
تابلو، راهنمای مشاغل ایرانیان کانادا!

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by taablo (@taablo.site)

دیدگاه‌ها

Leave a Reply

ورود

ثبت‌نام کنید

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.