در کانادا انواع مختلفی از کردیت کارت کانادایی برای افراد غیر مقیم و تازه وارد به این کشور وجود دارد. این کارت ها شامل کارت های اعتباری امن، کارت پیش پرداخت، کارت های فروشگاهی و کارت های رایج بانکی است. در صورتی که شما به صورت مکرر به این کشور سفر می کنید یا اقامت دارید ممکن است استفاده از مزایای این کارت ها به صرفه باشد.

کردیت کارت کانادایی

برای افرادی که مرتبا به کانادا سفر می کنند یا در آنجا اقامت دارند، اقدام برای دریافت کردیت کارت می تواند هوشمندانه باشد. پس توصیه می شود ابتدا بررسی کنید که آیا در شرایط شما هزینه یا الزاماتی برای دریافت این کارت ها وجود دارد. در صورتی که برای شرایط شما منطقی بود می توانید از مزایای کارت های کانادایی بهره مند شوید و برای خود سابقه اعتباری تهیه کنید.

شما با دریافت کردیت کارت می توانید شروع به ایجاد سابقه اعتباری در این کشور کنید تا به آینده خود در کانادا کمک کنید. افراد غیر کانادایی نیز ممکن است تمایل داشته باشند تا از این امکان برای مدیریت امور مالی روزانه خود بهره ببرند و خرید های  خود را آسان تر کنند.

به طور مداوم شمار افرادی که از کارت های اعتباری برای خرید های روزمره استفاده می کنند در حال افزایش است. برنامه های پاداش برای پرداخت های با کارت و باز پرداخت های نقد و همچنین پیش نیاز های آسان تر سبب شده تا کردیت کارت ها به یکی از ابزار های محبوب مدیریت مالی تبدیل شوند.

کردیت کارت کانادایی
کردیت کارت کانادایی

دریافت کردیت کارت برای افراد غیر کانادایی

بیشتر افرادی که به تازگی به کانادا نقل مکان کرده اند کارهای زیادی برای انجام داد دارند و کاغذ بازی ها و فعالیت های مختلف ورود به یک کشور جدید می تواند باعث شود که خیلی به افتتاح حساب و دریافت کارت فکر نکنند.

تبادل ارز و افتتاح حساب بانکی نیز اهمیت بالایی دارد و حتی اگر برای سفر به کانادا می روید ممکن است بخواهید یک کارت اعتباری برای خود تهیه کنید. شما ممکن است برای بازدید از خانواده، سفر های کاری یا تعطیلات تابستان به کانادا سفر کنید و در هر صورت داشتن یک حساب بانکی و کردیت کارت می تواند مفید باشد.

خوشبختانه در کشور کانادا هم افراد غیر مقیم و هم افراد غیر شهروند می توانند کردیت کارت دریافت کنند. البته ممکن است نوع کارت هایی که برای شما در دسترس است متفاوت باشد ولی در هر صورت استفاده از کارت های اعتباری در بسیاری از موارد می تواند راهگشا باشد.

روش های دریافت کارت اعتباری کانادا و انواع کردیت کارت

در ابتدا بهتر است بدانید که از کجا می توانید کردیت کارت کانادا دریافت کنید و چه نوعی از آن را باید بگیرید. در کانادا چهار راه اصلی برای دریافت کارت اعتباری به عنوان فرد غیر مقیم کانادا وجود دارد. هر کدام از این راه ها می توانند مزایا و معایب خود را داشته باشند پس توصیه می شود ابتدا به خوبی شرایط و موقعیت خود را در نظر بگیرید.

حساب های تازه وارد Newcomer accounts

در کانادا بانک های بزرگ برای افرادی که به این کشور سفر میکنند کارت های اعتباری ارائه می کنند که می توانند با حساب های پس انداز و چک جفت شوند که این موضوع نیز تا حد زیادی به موسسه مالی بستگی دارد. این امکان در حقیقت راهی برای ایمن کردن کارت به حساب می آید.

این کارت ها مزایایی مانند محافظت از تراکنش ها و پرداخت ها و پاداش های پرداخت با کارت دارند. این نوع از کارت ها به یک حداقل موجودی برای یک حساب در همان موسسه مالی نیاز خواهند داشت. این حساب ها بهترین گزینه برای افرادی است که قصد دارند مدت طولانی در کانادا اقامت داشته باشند.

این نوع از کردیت کارت ها هم توسط افراد تازه وارد و هم شهروندان مورد استفاده قرار می گیرد. هر چه زودتر یک رابطه بانکی برای خود ایجاد کنید دستیابی به سایر اهداف مالی در کانادا راحت تر خواهد شود. به عنوان مثال موسسه مالی که شما از آن استفاده می کنید با ارائه سابقه پرداخت شما به دفاتر اعتباری و گزارش سابقه بانکی به شما این امکان را می دهد تا در این کشور یک سابقه اعتباری برای خود ایجاد کنید.

روش های دریافت کارت اعتباری کانادا و انواع کردیت کارت
روش های دریافت کارت اعتباری کانادا و انواع کردیت کارت

کارت های اعتباری پیش پرداخت Prepaid credit cards

این کارت ها در مکان های مختلفی مانند فروشگاه ها و پمپ بنزین  ها استفاده می شوند. شما می توانید مبلغ اولیه را در محل به کارت واریز کنید و در فروشگاه ها و فروشگاه های آنلاین استفاده کنید. نمونه ای از این کارت ها، کارت اعتباری پیش‌پرداخت KOHO است.

مزیت اصلی این کارت ها این است که شما هرگز مشمول نرخ بهره نخواهید شد و این به دلیل این است که شما نمی توانید بیشتر از مقداری که در کارت قرار داده اید هزینه کنید. بسیاری از این کارت ها می توانند مشمول پاداش های پرداخت باشد به طور مثال از طریق خرید با KOHO می توانید بابت هر خرید 1% وجه نقد دریافت کنید که در این مورد نیازی به هیچ کارمزدی هم ندارید.

لازم به ذکر است با وجود اینکه این کارت ها می توانند هر کاری که کارت های اعتباری معمولی انجام می دهند را انجام دهند ولی به شما در ایجاد یک سابقه بانکی کمک نخواهد کرد و نمی توانید اعتباری برای دفاتر اعتباری ایجاد کنید.

کارت های اعتباری امن Secured credit cards

اگر اولویت شما در حین خرید ایجاد اعتبار و سابقه بانکی است، این نوع کارت ها می توانند برای شما مناسب باشند. موسسه مالی از شما می خواهد که یک سپرده نقدی به عنوان وثیقه در برابر وام قرار دهید. در ازای  هر میزان موجودی که ماه به ماه منتقل می کنید بهره از شما گرفته می شود.

با توجه به موسسه مالی که انتخاب می کنید و نوع حسابی که دارید ممکن است بتوانید بیشتر از سپرده خود وام دریافت کنید. این نوع از کارت ها تا زمانی که مسئولیت مخارج را به عهده دارید و پرداخت ها را به موقع انجام می دهید راه خوبی برای ایجاد سابقه و شروع یک پرونده اعتباری در کانادا هستند.

کارت های فروشگاهی مارک دار Branded store cards

کارت های اعتباری تجاری و فروشگاهی معمولا برای همه افراد در دسترس هستند اما ممکن است موارد استفاده از آن ها به شدت محدود باشد. این کارت ها راه خوبی برای ایجاد سابقه بانکی هستند و می توانند مزایای خوبی برای فروشگاه هایی که با آنها ارتباط دارید ایجاد کنند.

با توجه به اینکه فروشگاه های مختلف شرایط و الزامات مختلفی دارند نیاز است مطمئن شوید که درک درستی از درخواست خود دارید.

نکته های دریافت کارت های اعتباری کانادایی

کردیت کارت های کانادا برای افراد غیر مقیم و تازه وارد به طور یکسان در دسترس هستند. شما حتی بدون سابقه اعتباری در این کشور، می‌توانید برای انواع کارت‌های مختلف، از جمله کارت‌های فروشگاهی، کارت‌های پیش‌پرداخت و کارت‌های اعتباری امن ثبت‌نام کنید در صورتی که در آینده تصمیم به مهاجرت بگیرید داشتن یک کارت اعتباری کانادایی می تواند به شما در ایجاد یک جای پای محکم در این کشور کمک بزرگی کند.

نکته های دریافت کارت های اعتباری کانادایی
نکته های دریافت کارت های اعتباری کانادایی

نکته ای که باید بدانید این است که اغلب کارت های اعتباری دارای کارمزد سالانه می باشند. بنابراین توصیه می کنیم ابتدا مطمئن شوید که کارتی که دریافت می کنید ارزش بهایی که می پردازید را داشته باشد.

کلام آخر

حتی اگر قصد مهاجرت به کانادا را نداشته باشید، داشتن یک کارت اعتباری می تواند مزایای زیادی هنگام سفر و کار داشته باشد. از طرفی با داشتن این کارت ها می توانید در هزینه ها صرفه جویی کنید زیرا کارمزد تراکنش های خارجی می تواند بسیار گران باشد.

تابلو شو!
تابلو، راهنمای مشاغل ایرانیان کانادا!

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by taablo (@taablo.site)

دیدگاه‌ها

Leave a Reply

ورود

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.