در موزه سلطنتی انتاریو فرهنگ غنی در کنار آثار باستانی از تمدن های قدیمی ترکیب شگفت انگیزی ایجاد کرده و شما می توانید اسکلت های عظیم جثه دایناسور ها و هنر های زیبا از معابد چین را تماشا کنید. موزه سلطنتی انتاریو مجموعه ای وسیع از بیش از 6 میلیون آیتم مختلف از سراسر جهان را در خود جای داده است و سالانه بیش از 1 میلیون بازدیدکننده را از کشور های مختلف به خود جذب می کند. این گالری هنری و نمایشگاه بزرگ قطعا ارزش یکبار بازدید کردن را دارد.

بازدید از بزرگترین موزه کانادا، موزه سلطنتی انتاریو

موزه سلطنتی انتاریو از سال 1914 توانسته فرهنگ و طبیعت را از تمام دنیا در طول تاریخ به نمایش می گذازد. این موزه یکی از جامع ترین و بزرگترین موزه های آمریکای شمالی است که با بیش از 13 میلیون اثر هنری، اشیاء فرهنگی و نمونه های تاریخ طبیعی توانسته توجه جهان را به خود جلب کند.

بازدید از این موزه می تواند برای پیشبرد درک افراد از دنیای فرهنگ و هنر و طبیعت نقش مهمی ایفا کند و با بیش از 40 گالری و فضای نمایشگاهی به خوبی از علاقمندان استقبال کند. این موزه در کانادا به عنوان یک نقطه عطف ملی و یک مقصد فرهنگی پویا در قلب تورنتو است که می تواند برای تمام بازدیدکنندگان از هر کشور و با هر سنی جذاب باشد.

موزه سلطنتی انتاریو
موزه سلطنتی انتاریو

اطلاع از اینکه در هر طبقه از موزه چه نمایشگاهی وجود دارد بی شک بازدید شما را راحت تر خواهد کرد. به این ترتیب شما می توانید با برنامه ریزی مناسب زمان بیشتری برای گردش و بازدید داشته باشید. بنابراین حتما قبل از شروع بازدید، یک نقشه موزه از پذیرش تهیه کنید.

این موزه Royal ontario museum ترکیبی از دو ساختمان با طراحی متفاوت است. ساختمان اصلی این موزه در سال 1914 افتتاح شد و ساختمان دیگر که در سال 2007 بازگشایی شد با نام مایکل لی چین کریستال نمایانگر یک جهش بزرگ به قرن بیستم است.

نمایشگاه های این موزه در 5 طبقه اصلی واقع شده اند. در حقیقت سطح B2 برای نمایشگاه های موقت در نظر گرفته شده است. طبقه اول این موزه به مصنوعات بومی کانادا و گالری های آسیای شرقی اختصاص یافته است. طبقه دوم به آثار زمین شناسی و تاریخ طبیعی اختصاص دارد و در حقیقت این طبقه جایی است که شما می توانید اسکلت های با شکوه دایناسور ها را تماشا کنید.

طبقه 3 بیشتر به فرهنگ های مختلف جهان اختصاص یافته و شما در این طبقه مجموعه های دیدنی از مصر باستان را تماشا خواهید کرد. طبقه 4 به منسوجات و لباس های مربوط به تمدن های متفاوت در هر گوشه از جهان اختصاص یافته است.

مجموعه های دائمی موزه Royal Ontario Museum

به طور کلی این مجموعه ها به 3 بخش فرهنگ جهان، تاریخ طبیعی و  منطقه Hands-On تقسیم می شوند:

فرهنگ های جهانی در موزه سلطنتی انتاریو

گالری دافنه کاکول کانادا:  شما می توانید در این قسمت زندگی و فرهنگ اولین مردمانی که در کانادا زندگی کردند را مشاهده کنید. در این بخش بیش از 1000 اثر باستانی مربوط به مردم کانادا قبل و بعد از استعمار اروپا وجود دارد.

گالری اسقف سفید : اصلی ترین اثر این بخش نقاشی دیواری عظیم، بهشت ​​مایتریا است که قلب این گالری نیز به شمار می رود. این نقاشی بین از 7 قرن پیش بر دیوار یک صومعه بودایی قرار داشت. این گالری یکی از بخش های مورد علاقه بازدیدکنندگان است و علاوه بر نقاشی های دیواری باشکوه، مجسمه های زیبای بودایی و دائوئیستی متعلق به قرن سیزدهم تا پانزدهم پس از میلاد را نیز به نمایش می گذارد.

گالری های آفریقا: موزه Royal ontario museum مجموعه های شگفت انگیزی از مصر را در خود جای داده است. در این بخش می توانید تابوت های تزئین شده از 850 سال قبل را تماشا کنید و از حیوانات مومیایی شده و نقاشی های دیواری دیدن کنید. شما همچنین می توانید ابزار و فناوری های مصریان باستان را نیز کشف کنید.

گالری پارچه و لباس پاتریشیا هریس: با توجه به این که مد نیز مانند هنر و ادبیات نمایانگر فرهنگ مردم است در این بخش به اهمیت پارچه و لباس پرداخته می شود. شما می توانید چیز های جدید و جالبی درباره مد در این بخش پیدا کنید.

تاریخ طبیعی

گالری‌های جیمز و لوئیز تمرتی می تواند عصر ژوراسیک و کرتاسه را نمایان کند و با صد ها اسکلت غول پیکر و گیاهان فسیل شده بازدیدکنندگان را شگفت زده کند. در کنار این موارد شما می توانید موجودات دریایی و حیات آن ها را نیز تماشا کنید.

تاریخ طبیعی
تاریخ طبیعی

مجموعه گالری‌های تک : این بخش می تواند گنجینه های زیبای زمین را به شما نشان دهد. شما می توانید شهاب سنگ ها، مواد معدنی و جواهراتی با قدمت بیش از 4.5 میلیارد سال را تماشا کنید.

گالری شاد تنوع زیستی: این قسمت از موزه سلطنتی انتاریو می تواند اهمیت تنوع زیستی را برای سیاره اثبات کند و پایداری و حفاظت از آن را بررسی می کند که می تواند برای بازدیدکنندگان در هر سنی جذاب باشد.

گالری های دستی

این قسمت و گالری خانوادگی پاتریک و باربارا کینان از تنوع زیستی به کودکان و نوجوانان کمک می کند تا با استفاده از نمونه های زنده یا فسیل بتوانند رابطه انسان و حیوانات و گیاهان را کشف کنند. این بخش در واقع می تواند یادگیری همراه با سرگرمی را فراهم کند و با فعالیت های مفرح به بچه ها در کشف تاریخ و علم کمک کند. بچه ها می توانند لباس های مختلف تاریخی را امتحان کنند یا حفاری کردن استخوان ها را تجربه کنند.

نمایشگاه‌های موقت موزه سلطنتی انتاریو

یکی از منحصر به فرد ترین ویژگی های این موزه، تلاش برای ارائه مستمر نمایشگاه های جدید و جالب است که آن را به یک جاذبه ابدی تبدیل می کند. شما همیشه می توانید لیستی از این نمایشگاه های موقت را در سایت این موزه ببینید.

ساعات کاری موزه Royal Ontario Museum

شما می توانید برای اطلاع از ساعت کاری فعلی این موزه به سایت موزه سلطنتی انتاریو مراجعه کنید. به طور کلی در روز های هفته موزه بعد از ظهر ها کمترین شلوغی را خواهد داشت و شما می توانید با توجه به اشتباق خود برای گردش در این موزه حداقل 2 تا 3 ساعت را به بازدید اختصاص دهید. کافه ROM Druxy میان وعده ها و غذا های سالمی را نیز ارائه می دهد که می توانید تهیه کنید.

بازدید از بزرگترین موزه کانادا، موزه سلطنتی انتاریو

خرید آنلاین بلیط به شما کمک می کند کمتر معطل شوید و سریع تر بازدید را شروع کنید. لازم به ذکر است این موزه در جهت افزایش دسترسی همه افراد امکاناتی را برای افراد مبتلا به اوتیسم نیز ارائه می دهد و با راهنمایی های آنلاین و نکات ایمنی به نیاز این دسته از بازدیدکنندگان توجه کرده است.

شما می توانید از پارکینگ های نزدیک موزه استفاده کنید ولی توصیه می شود که تا حد امکان از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید. خطوط مترو و اتوبوس شما را تا ورودی موزه می رساند و می توانید از بازدید از موزه بدون تاخیر لذت ببرید.

کلام آخر

موزه سلطنتی انتاریو بزرگترین موزه کانادا است که با بازدیدکنندگان زیادی که سالانه از آن دیدن می کند به یکی از محبوب ترین موزه های دنیا تبدیل شده است. این موزه در مرکز تورنتو قرار دارد و می تواند یک روز هیجان انگیز برای شما و خانواده تان ایجاد کنید.

تابلو شو!
تابلو، راهنمای مشاغل ایرانیان کانادا!

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by taablo (@taablo.site)

دیدگاه‌ها

Leave a Reply

ورود

ثبت‌نام کنید

تنظیم مجدد رمزعبور

لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد کنید، لینکی برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.

سوال داری؟ بپرس، راحت باش