برنامه نویسی در سال های اخیر با ایجاد ده ها هزار شغل جدید توانسته است به خوبی رشد کند اما در حال حاضر با افزایش خرید های آنلاین و کار در منزل ، برنامه نویسان در کانادا به یکی از داغ ترین مهارت های شغلی این کشور تبدیل شده است.

افزایش تقاضا برای برنامه نویسان در کانادا

پیش بینی می شود که در اتاوا کمبود نیروی کار به حداقل 64000 شغل برای برنامه نویسان و توسعه دهندگان وب ادامه یابد. به این ترتیب اشتغال برای برنامه نویسان کامپیوتر با نرخی بالاتر از میانگین ملی کانادا رشد خواهد کرد.

بخش عظم این نیروی کار در قسمت خدمات مرتبط با بیمه، املاک و مستغلات و صنایع مخابرات و خدمات فرهنگی قرار می گیرند و درآمد بسیار خوبی دارند. کمترین درآمد در این زمینه حدود 42200 دلار و بالاترین دستمزد 112125 دلار به صورت سالانه است.

بیشتر بخوانید: کراتینه کردن مو در ونکوور

فعالیت برنامه نویسان رایانه به صورت نوشتن، اصلاح و ادغام کد های رایانه ای برای توسعه برنامه های کاربردی نرم افزاری و پردازش داده و همچنین نرم افزار های سطح سیستم عامل و ارتباطی است.

برنامه نویسان و توسعه دهندگان به طور کلی مسئول نگهداری برنامه های رایانه ای و شناسایی مشکلات فنی و ارائه گزارشات مربوطه هستند. این افراد می توانند در مورد وضعیت نرم افزار و بهره برداری و نگهداری آن راهنماها و اسناد را تهیه کنند و تیم های فنی را رهبری کنند.

افزایش تقاضا برای برنامه نویسان در کانادا
افزایش تقاضا برای برنامه نویسان در کانادا

کدنویسان کامپیوتر بسته به ماهیت شغل خود و سازمانی که در آن فعالیت می کنند می توانند عناوین شغلی مختلفی داشته باشند. برخی از پرتقاضاترین عناوین در کانادا به شرح زیر پیش بینی می شود:

برنامه نویس کامپیوتر، برنامه نویسی سیستم عامل، تحلیلگر کدنویسی، برنامه نویسی نرم افزار ها، برنامه نویسی سیستم، توسعه دهنده بازی های کامپیوتری، توسعه دهنده چند رسانه ای، توسعه دهنده نرم افزار و …

حقوق برنامه نویسان در کانادا

در سراسر کانادا حقوق پایه برای برنامه نویسی در هر استان متفاوت خواهد بود. با این حال بالاترین دستمزد ها در آلبرتا پرداخت می شود و در جایگاه بعدی بریتیش کلمبیا قرار دارد. در مقابل استان های نیوفاندلند و لابرادور کمترین دستمزد ساعتی را برای برنامه نویسی پرداخت می کنند.

متوسط حقوقی که برای یک متخصص فناوری و برنامه نویس رایانه در کانادا پرداخت می شود، 77000 دلار در سال است. لازم به ذکر است که این عدد تا حد زیادی به حرفه و سطح تجربه شخص دارد و در شهر های مختلف متفاوت است.

انتظار می رود در سه سال آینده تقاضا ها برای استخدام برنامه نویسان و توسعه دهندگان وب در هر سه استان کانادا افزایش قابل توجهی داشته باشد. دنیا به سرعت با نوآوری ها پیشرفت می کند و شرکت های کانادایی باید با شرایط جدید سازگار شوند.

همه کسب و کار ها در کانادا نیاز خواهد داشت با زیر ساخت های خود را ارتقا دهند تا از نظر دیجیتالی ایمن باشد و از رقبا عقب نمانند. به علاوه فناوری های جدیدی مانند هوش مصنوعی و بلاک چین، می توانند شغل های جدیدی ایجاد کنند که به مهارت های برنامه نویسی نیاز دارد.

بیشتر بخوانید: خدمات نظافت منزل در کانادا

آمار های افزایش تقاضا برنامه نویسان در کانادا

در اواسط امسال 629 شغل در این رده شغلی در کانادا وجود داشت که سهم استان ها به ترتیب کبک، انتاریو، بریتیش کلمبیا، آلبرتا و .. بوده است.

در سال گذشته بیش از 1 میلیون تقاضا برای نیروی کار ماهر در زمینه خدمات فنی و برنامه نویسی وجود داشت که بیشتر در استان های انتاریو، کبک و بریتیش کلمبیا این جایگاه های شغلی وجود داشتند.

در سال 2023 کارفرمایان و شرکت های کانادایی بیشتری به دنبال استخدام توسعه دهندگان و برنامه نویسان است و تلاش می کند تا کمبود های شدید بازار کار را از طریق استخدام مهاجران جبران کند. لازم به ذکر است که در سال گذشته بیش از یک سوم مشاغل این بخش در اختیار مهاجران بوده است.

اکنون دولت کانادا در تلاش است تا با ارائه برنامه های حمایتی متخلف و جذاب، متخصصان بخش فناوری و برنامه نویسی را جذب کند و کانادا را مقصدی جذاب برای مهاجران دارای مهارت و تجربه تبدیل کند.

آیا کار کردن به عنوان برنامه نویس در کانادا ارزش خواهد داشت؟

افرادی که به حقوق بازنشستگی قابل توجه و آینده ای مطمئن در یک کشور توسعه یافته فکر می کنند، مطمئنا می توانند کار کردن به عنوان یک برنامه نویس را از بهترین گزینه ها بدانند.

برنامه نویسی رایانه و توسعه وب در کانادا یک شغل با درآمد خوب در کشوری با استاندارد بالای زندگی است که می تواند برای افراد با تجربه و ماهر بهترین انتخاب باشد.

متاسفانه برای مهارت برنامه نویسی ابتدایی بدون تجربه و مهارت، یافتن کار آسان نخواهد بود. به طور مثال توسعه دهندگان به ندرت می توانند با فارغ التحصیلان دانشگاهی رقابت کنند.

کارفرمایان کانادایی بر روی یافتن اشخاص متخصص متمرکز هستند و در صورتی که شخص مورد نظر مهارت و تحصیلات مربوطه و تجربه کاری قابل توجهی داشته باشد حتی به عنوان یک شخص خارجی  و از راه دور نیز می تواند شغل را دریافت کند.

افزایش مهاجرت برنامه نویسان به کانادا

کار به عنوان یک برنامه نویس در کانادا در حال حاضر یکی از راه های امیدوار کنند مهاجرت تلقی می شود تا گرفتن اقامت دائم را تسهیل کند. همانطور که آمار ها نشان می دهد، تقاضا ها برای متخصصان فناوری اطلاعات در حال افزایش است و اتباع خارجی نیز در صورت داشتن تحصیلات و تجربه مناسب در یکی از شرکت های کانادایی، کار پیدا کنند.

شرکت های کانادایی اغلب تمایل دارند که با برنامه نویسان خارجی به صورت ساعتی قرارداد ببندند و بسته به شرایط، دستمزد را ساعتی پرداخت کنند. این قرار داد ها برخلاف قرارداد های دائم، شامل مرخصی و بیمه درمان نخواهد بود.

افزایش مهاجرت برنامه نویسان به کانادا
افزایش مهاجرت برنامه نویسان به کانادا

یافتن شغل در کانادا به عنوان برنامه نویس

اکنون که تقاضا در کانادا برای برنامه نویسان بیشتر از همیشه است، افراد واجد شرایط می توانند شانس خود را برای استخدام  در یک شرکت کانادایی امتحان کنند.

داشتن تحصیلات دانشگاهی در علوم کامپیوتر و نرم افزار می تواند یک امتیاز عالی برای متقاضیان باشد البته تجربه و مهارت نیز همیشه در شرکت های کانادایی مورد توجه قرار می گیرد و تاثیر زیادی در تصمیم نهایی خواهد داشت.

افرادی که قصد فعالیت به عنوان برنامه نویس و توسعه دهنده نرم افزار در کانادا را دارند بهتر است در اولین قدم مهارت های خود را تقویت کنند و با آخرین فناوری ها آسنا باشد و روش های جدید برای ماندن در این بازار رقابتی بیاموزند.

یکی از اصلی ترین نکات برای استخدام در کانادا، داشتن یک نمونه کار حرفه ای است. شما باید نمونه کاری داشته باشید که مهارت شما را نشان دهد و بتواند توانایی های شما را اثبات کند.

برای تصاحب یک شغل در یک شرکت کانادایی باید بتوانند رزومه و درخواست خود را با توجه به نیاز های شرکت و جایگاه شغلی تنظیم کند. تجربه و مهارت های فنی خود را نشان دهیدد و دستاورد های خود را برجسته کنید تا کارفرمایان راحت تر بتوانند به شما اعتماد کنند.

با توجه به صنعت پر رونق کانادا در حال حاضر برنامه نویسان و توسعه دهندگان نرم افزار راحت تر می کنند مهاجرت کنند و شغل دلخواه خود را در کانادا به دست آورند.

کلام آخر

نفوذ قوی تر فناوری های جدید در صنعت ارتباطات و اطلاعات، فرصت های شغلی جدید برای برنامه نویسان رایانه و توسعه دهندگان ایجاد می کند. در حال حاضر تقاضا برای برنامه نویسان در کانادا در اوج است و کارفرمایان بیشتر از پیش به دنبال استخدام نیروی ماهر هستند.

تابلو شو!
تابلو، راهنمای مشاغل ایرانیان کانادا!

دیدگاه‌ها

نظر شما چیه؟

ورود

ثبت‌نام کنید

تنظیم مجدد رمزعبور

لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد کنید، لینکی برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.

سوال داری؟ بپرس، راحت باش