بهترین زمان برای تماشای پروانه مشهور مونارک اواخر آگوست است، زمانی که این پروانه قبل از مهاجرت سالانه خود به مکزیک دیده می شود. این پروانه ها در زمستان در مکزیک می مانند. مسافت این مهاجرت باورنکردنی و شگفت انگیز، حدود 3500 کیلومتر می باشد و در بین ماه های آگوست و نوامبر در فستیوال پروانه ها در تورنتو انجام خواهد شد.

شروع مهاجرت پروانه ها

این پروانه های زیبا مهاجرت خود را با جمع شدن گروهی در مکان هایی مانند پارک تامی تامپسون (Tommy Thompson Park) در شهر تورنتو آغاز می کنند. در این زمان در فستیوال پروانه ها در تورنتو می توانید زیبایی این پروانه ها را تحسین کنید و از تماشای آن ها لذت ببرید.

این فستیوال می تواند برای همه سنین جذاب باشد و همه خانواده و به خصوص بچه ها از تماشای این منظره زیبای پرواز پروانه ها لذت می برند. شما می توانید همراه با یک راهنما در این پیاده روی شرکت کنید و پروانه را از نزدیک ببینید. در این فستیوال این امکان فراهم شده، تا شما بتوانید در بازی ها و فعالیت های گروهی فرزندان خود را شرکت دهید تا اوقات خوشی را سپری کنند.

در این جشنواره، غرفه های مختلفی وجود دارد که به شما کمک خواهد کرد تا درباره این پروانه ها، مهاجرت و حفاظت از گرده افشان ها بیاموزید. این اطلاعات می تواند برای کودکان سرگرم کننده و مفید باشد تا از زمانی که در این پارک هستند با خانواده لذت ببرند.

این فستیوال رایگان است و همه دوستداران پروانه های رنگارنگ می توانند در آگوست به تورنتو و پارک تامی تامپسون سر بزنند و این رویداد فوق العاده را از دست ندهند. این پارک در خیابان لزلی در جنوب بلوار Lake Shore Blvd E قرار دارد. پارکینگ ورودی این پارک نیز رایگان است.

پارک تامی تامپسون در تورنتو

پارک تامی تامپسون مکانی عالی برای تماشای غروب آفتاب در شهر تورنتو است که به دلیل مناظر خیره کننده ای که ارائه می کند بسیار مشهور است اما این پارک مکان رویداد مشهوری همچون جشنواره سالانه پروانه ها نیز است تا شگفتی های طبیعی این شهر را به نمایش درآورد. این پارک برجسته ترین زیستگاه طبیعی برای پروانه مونارچ در تورنتو است و از همین رو این فستیوال سالانه در این مکان برگزار می گردد.

پارک تامی تامپسون در تورنتو
پارک تامی تامپسون در تورنتو

پارک تامی تامپسون تورنتو گونه های گسترده گیاهی را نیز در خود جای داده است. یکی از این گونه های گیاهی بومی، گیاه علف شیر است که تنها منبع غذایی برای پروانه های پادشاه است که می توانند با آن زنده بمانند. این پارک با گیاهان بومی خود مانند مهد کودکی برای پروانه ها عمل کرده و آن ها را تغذیه و محافظت می کند.

با این منبع غذایی بزرگی که در پارک تامی تامپسون برای این پروانه ها وجود دارد، پروانه ها به بزرگترین گروه حشرات در منطقه تبدیل شده اند و 50 گونه مختلف از آن ها در پارک تامی تامپسون وجود دارد. علاقمندان به حشرات و پروانه ها می توانند با گردش در این پارک گونه های مختلف و زیبایی را تماشا کنند.

فستیوال پروانه ها فرصت نادری برای تماشای زیبایی این حشرات کوچک است تا هزاران پروانه پادشاه یا مونارک را که آماده سفر به مکزیک هستند راهی کنید. شما می توانید عکس های فوق العاده ای ثبت کنید و از لحظات خوشی که این موجودات زیبا ایجاد می کنند استفاده کنید.

پارک تامی تامپسون، محل برگزاری فستیوال پروانه های تورنتو در کنار دریاچه قرار دارد و این برای پروانه ها مطلوب است. قبل از مهاجرت به خانه زمستانه این پروانه ها می توانند در کنار دریاچه و با بار های جنوب به خوبی انرژی خود را برای این سفر طولانی ذخیره کنند.

تماشای پروانه های رنگارنگ در کنار خانواده

در صورتی که شما نیز به پروانه ها که زیباترین حشرات طبیعت هستند علاقه دارید به هیچ وجه نباید این فستیوال رایگان را از دست بدهید. پس هر چه زودتر برای این جشنواره برنامه ریزی کنید تا بهترین استفاده را از این فرصت ببرید. همچنین می توانید اطلاعات بسیاری درباره این موجودات و اکوسیستم های تورنتو کسب کنید.

پروانه های مونارک از زیباترین و خیره کننده ترین حشرات در طبیعت هستند که با طرح های شگفت انگیز نارنجی و مشکی روی بال های خود، می توانند چشم هر بیننده ای را به خود جلب کنند. این پروانه های معروف و محبوب هر سال برای مهاجرت در پارک تورنتو جمع می شود و فرصت تماشا به مشتاقان می دهند.

فستیوال پروانه های تورنتو یکی از محبوب ترین فستیوال های خانوادگی است که هر ساله بازدیدکنندگان زیادی را به خود جذب می کند. این جشنواره جذاب می تواند فرصت خوبی برای تماشای این زیبایی طبیعی در کنار خانواده باشد. کودکان نیز قطعا از تماشا پروانه لذت می برند و می توانند از نزدیک با این حشرات زیبا در تماس باشند.

شرکت در فستیوال پروانه ها

این جشنواره یک روز خاص برای دوستداران حشرات و طبیعت خواهد بود تا از تماشای پروانه ها در همه جای پارک تامی تامپسون لذت ببرید و این بهشت روی زمین را برای همیشه به خاطر بسپارید. پروانه هایی که در همه جای پارک پرواز می کنند و بر روی گیاهان می نشینند شما را شگفت زده و سرگرم خواهند کرد تا از شرکت در این فستیوال لذت ببرید.

عده زیادی از افرادی که برای شرکت در این فستیوال به تورنتو می آیند در حقیقت از علاقمندان به عکاسی و فیلمبرداری هستند و قصد دارند تا از این فستیوال رویایی سالانه تصویربرداری کنند. در صورتی که شما نیز به عکاسی و تصویربرداری از طبیعت علاقه دارید این جشنواره می تواند فرصت مناسبی برای شما باشد تا تصویر پروانه ملکه را ثبت کنید.

در کنار فستیوال های مشهور تورنتو این فستیوال یکی از متفاوت ترین موارد است که می تواند برای بازدیدکنندگان و مسافران خارجی بسیار جذاب باشد. در شهر تورنتو جمعیت پروانه ها از تمام حشرات دیگر بیشتر است و به طور معمول می توانید پروانه ها را تماشا کنید ولی پارک تامی تامپسون محل تجمع این حشرات کوچک است و منظره دیدنی ایجاد می کند.

این جشنواره زمانی فوق العاده برای تماشای پروانه هایی است که رفتار طبیعی خود در طبیعت را نشان می دهند و کاملا متفاوت از تماشای پروانه ها در موزه یا اینترنت است. شما می توانید در کنار این پروانه های رنگارنگ قدم بزنید و از تنوع زیبای این حشرات لذت ببرید. می توانید اجازه دهید پروانه ها روی دستان و لباس شما بنشینید و از تماشای آن ها از نزدیک لذت ببرید.

تماشای پروانه های رنگارنگ در کنار خانواده
تماشای پروانه های رنگارنگ در کنار خانواده

زمان و مکان فستیوال پروانه ها

فستیوال پروانه های تورنتو در تاریخ 19 آگوست 2023 روز شنبه 10:00 صبح تا 3:00 بعد از ظهر برگزار می گردد و شما می توانید با شرکت در این فستیوال از تماشای پروانه مونارک خیره کننده لذت ببرید و عکس های به یادماندنی ثبت کنید و خاطرات فراموش نشدنی با خانواده ایجاد کنید.

سازمان حفاظت از منطقه تورنتو میزبان فستیوال شگفت انگیز پروانه ها است که به صورت رایگان در پارک تامی تامپسون برگزار می گردد. این فستیوال در واقع جشنی برای خداحافظی با این پروانه  های کوچک قبل از شروع مهاجرت به مکزیک است.

کلام آخر

فستیوال پروانه ها در حقیقت، یک بعد از ظهر شگفت انگیز برای شما خواهد ساخت تا با گردش در پارک به جمعیت انبوه پروانه ها نزدیک شده و زیبایی آن ها را تماشا کنید.این فستیوال با فعالیت های تفریحی و بازی های متنوع در کنار پیاده روی در فضای زیبای پارک تامی تامپسون با پروانه های زیبای مونارک است که می توانید در ماه آگوست در آن شرکت کنید.

تابلو شو!
تابلو، راهنمای مشاغل ایرانیان کانادا!

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by taablo (@taablo.site)

دیدگاه‌ها

Leave a Reply

ورود

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.